ANO termínovaný vklad: úrok 2,8 %

Archivováno. Nabídka již není aktuální.
 

Spořitelní družstvo NEY

Bleskový přehled:

 • Zhodnocení až 3,20 % p.a.
 • Délka vkladu 1 až 10 let
 • Úrok vždy mezi nejvyššími
 • Nulové poplatky, sjednání i správa z pohodlí online
 • Pojištění vkladů do 100 000 Euro, resp. ekvivalentu v českých korunách, jako v bance.
Doba uložení 1 rok 2 roky 3 roky 4 roky 5 let 7 let 10 let
Sazby v p.a. 2,00 % 2,50 % 2,50 % 2,50 % 2,60 % 2,70 % 2,80 %
Uvedené úrokové sazby platí pro termínované vklady NEY PRO zhodnocení s připsáním úroků na konci období. Sazby u termínovaných vkladů s měsíčním přípisem jsou snížené o 0,20 %.

Termínovaný vklad NEY je v minimální výši 20 000 Kč. Úrokové sazby u termínovaných vkladů od 500 000 korun mohou být rovněž sjednány individuálně.

Vklad je včetně úrokových výnosů pojištěn podle zákona o bankách do výše 100 000 EUR, nebo jeho ekvivalentu dle kurzu EUR/CZK.

Založení vkladu je poměrně jednoduchá záležitost. Stačí odeslat vyplněný onlin e formulář, kde uvedete:

 1. jméno a kontaktní údaje,
 2. výše vkladu (min. 20.000 Kč) a počet měsíců (min. 12),
 3. zvolíte, jakým způsobem chcete smlouvu podepsat: kurýrem (zajede se smlovou na adresu), poštou nebo osobně na pobočce,
 4. na závěr nahrajete vyfocené/oskenované doklady: občanský průkaz a cestovní pas nebo řidičský průkaz + výpis vašeho bankovního účtu (případně smlouvu).

Pokud jste zvolili doručení kurýrem, budete standardně do 24 hodin kontaktováni s domluvením času a místem doručení.

Spolu se založením termínovaného vkladu bude otevřen automaticky i běžný účet u NEY SD, který je bezplatný a využijete jej třeba na transakce s vkladem (vyplacneí vkladu atp.), ale nemusíte. Pro založení výhodného termínovaného vkladu či využití jiných produktů se zájemce musí stát členem NEY SD. 

Podmínkou je věk 18 a více let a členský vstupní vklad 1 Kč splatný ihned a s doplaceným vkladem 999 Kč do konce roku. Základní členský vklad je tedy 1 000 Kč.

NEY spořitelní družstvo má pro střadatele atraktivní podmínky. Nabízí termínovaný vklad s výhodným úročením na českém trhu.

Družstva již poměrně dlouho podléhají dozoru České národní banky, tak jako všechny bankovní domy (komeční banky či stavební spořitelny). Rozdíl oproti běžné bance je v tom, že se klient záložny (družstva) stává zároveň "spolumajitelem" - družstevníkem. Svým vkladem se tak podílí na hospodaření společnosti. 

NEY spořitelní družstvo garantuje v jedné z variant depozitních produktů (spořicí účet/termínovaný vklad) nejlepší sazbu na trhu. V případě, že někde jinde najdete lepší sazbu, můžete se ozvat a družstvo slibuje, že nabídne stejné podmínky. 

 

Hodnocení

Termínovaný vklad nabízí dobré úročení na trhu termínovaných vkladů s oceněním Finanční produkt v kategorii Termínovaný vklad roku 2016.

Přehled cen nejběžnější úkonů
Zřízení 0 Kč
Vedení 0 Kč
Ukončení ke konci období 0 Kč
Předčasný výběr vkladu individuálně; max. 5 % z vkladu
Internetové bankovnictví 0 Kč
Příchozí/odchozí platba 0 Kč
Výpis v internetovém bankovnictví 0 Kč
nebo Výpis tištěný poštou 100 Kč
Kompletní aktuální sazebník dostupný na stránkách poskytovatele - stáhnout ve formátu PDF (195,74 kB).

Otázky a odpovědi

Proč musím dávat členský vklad?

Každý, kdo chce využívat služeb družstevních záložen (spořitelních družstev), musí být jejich členem. Každé družstvo má stanoven určitý členský vklad - vratný. Obvykle okolo 1000 Kč.

Co je tzv. "další členský vklad"?

Jedná se o vklad, kterým se může člen družstva podílet nad rámec základního členského vkladu na základním kapitálu. 

Jaké výhody "další členský vklad" poskytuje?

 1. větší podíl na zisku spořitelního družstva, 
 2. vyšší majetkovou účast
 3. více hlasů při hlasování na členských schůzích (valných hromadách).
Co dělat, když se rozhodnete investovat do dalšího členského vkladu?
Jednoduše kontaktujete spořitelní družstvo ANO. Ti vám vše vysvětlí a odpoví na případné dotazy.
 

Ze zákona je od 1. 7. 2015 člen družstva, v případě, že chce úročit veškeré svoje finanční prostředky uložené na termínovaném vkladu, povinen mít splacen základní členský vklad a další členský vklad (DČV), které ve svém součtu představují jednu desetinu prostředků vložených na termínovaném vkladu. Pokud součet základního členského vkladu a DČV nedosahuje výše 1/10 prostředků na termínovaném vkladu, je na termínovaném vkladu úročena pouze taková částka, která odpovídá desetinásobku splaceného základního a dalšího členského vkladu, a ve zbývající výši prostředky na termínovaném vkladu úročeny nejsou. Horní výše DČV však není zákonem omezena.

Je možné peníze vybrat nebo vložit v hotovosti?

Ne. Pobočky jsou bezhotovostní. Je potřeba učinit příkaz bankovím převodem. Pokud peníze chcete vložit v hotovosti, můžete využít služeb České pošty. Jinak standardně bankovím převodem.

Kolik je možné uložit peněz?

Výše vkladu je prakticky neomezná. Aktuální výše úroků je vždy dostupná na stránkách poskytovatele. Vklady nad 500.000 Kč je možné úročit individuálně.

Jaká je garance ochrany vkladu? Jsou mé peníze pojištěny?

Ano, peníze jsou ze zákona a nařízeních Evropské unie pojištěny u všech bank, kterými jsou v ČR brány i družstevní záložny/spořitelní družstva. Prostředky na vkladovém účtu jsou ze zákona pojištěny do výše 100.000 EUR, resp. ekvivalentu v české měně.

Je možné provádět v průběhu termínovaného vkladu změny?

Ano, možné to je. Na změnu ale není automaticky nárok, jelikož změnu musí schvalovat představenstvo. Vychází se vstříc především v případech, kdy nastanou vážné životní události a podobně.

Musím platit z úroků daň?

Fyzickým osobám (nepodnikatelé) je daň strhávána srážkou automaticky po připsání úroků, tak jako např. na účtech v bankách. Klient si toho tedy ani "nevšimne" a vše za něj tzv. vyřídí poskytovatel. 

Podnikatelé si připsané úroky musí uvést a uplatit v daňovém přiznání samostatně.

Je výše úrokové sazby neměnná?

Ano. Po celou dobu trvání se nemění a je uvedena ve Smlouvě o termínovaném vkladu. Jakou sazbu si sjednáte, takovou budete mít po celou dobu. 

Toto je hlavní výhoda např. oproti spoření na spořicích účtech, kde se sazby mění, tak jak banka vyhlásí a na sazbu není nárok. U termínovaných vkladů je po pevně stanovenou dobu i pevně stanovený (neměnný) úrok.

NEY spořitelní družstvo

Rohanské nábřeží 671/15,
186 00 Praha 8
tel.: +420 810 20 20 20
e-mail: info@ney.cz

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl Dr, vložka 4708.

Právní forma: družstvo
IČ: 26137755
Spisová značka: Dr 4708 vedená u Městského soudu v Praze
FATCA GIIN: 3IRU1S.99999.SL.203
Základní kapitál: 74,211 mil. Kč (k 2017)

Pobočky

Praha  Brno
Pasáž Oasis Florenc

Sokolovská 394/17
186 00 Praha 8

Palackého tř. 18
612 00 Brno

Telefon: 224 263 104 Telefon: 515 908 613
 

NEY SD na sociálních sítích

Zkušenosti

Spořitelní družstvo ANO má vcelku pozitivní ohlasy. Jedná se o středně velkou společnost, která na trhu působí od roku 1999. 

Vaší zkušenost můžete sdělit v diskusi-komentářích.