Získejte spořicí úrok 1 % a bonus na ING Konto


Co pro získání zvýhodnění udělat? 

 Uvést unikátní kód akce 4691886

 Konto aktivovat

 Nakonec nechat peníze vydělávat

Přejít na žá dost Žádost ING Konto

Spořicí účet ING Konto s akčním úrokem a peněžitým bonusem na investice do ING Podílových fondů

Zvýhodněnou úrokovou sazbu 1 % p.a. pro první 3 měsíce od založení na zůstatek do 300 000 Kč, získá každý nový klient spořicího účtu, který uvede unikátní kód akce 4691886 do kolonky "Kód akce" v žádosti. Zároveň můžete automaticky získat i následující bonusy, které banka připíše na účet:

BONUS 500 Kč za založení ING Konta pro nové klienty. Základní podmínkou získání bonusu je nebýt v posledních 12ti měsících klientem banky a zároveň vložit na účet alespoň 1000 Kč do 60 dní od doručení návrhu Smlouvy.

BONUS 500 Kč na investice do ING podílových fondů získáte automaticky, pokud požádáte zároveň o založení ING Konta a ING Podílové fondy. Nezávazně si tak můžete vyzkoušet i vyššího zhodnocení svých peněz (více o fondech si můžete přečíst zde).

Shrnutí: Zvýhodnění a bonusy

 • Na ING Kontu:
  • výhodnější úrok 1 % p. a. na první 3 měsíce až do výše zůstatku 300 000 Kč,
  • bonus 500 Kč za založení.
 • Na ING Podílové fondy
  • přispěvek 500 Kč do fondu, do kterého bylo investováno (jednorázově min. 5000 Kč do libovolných fondů).
Produkt Výhoda pro nového klienta s kódem
ING Konto 500 Kč bonus za založení Mám zájem
ING Podílové fondy 500 Kč příspěvek na investici do podílového fondu
Nezapomeňte na uvedení unikátního kódu akce, který zde uvádíme! Jedině tak můžete získat všechna zvýhodnění

Založení do 4 minut! 

Nejsnažší cestou k založení je vyplnění žádosti online. Jednoduše uvede potřebné kontaktní údaje, nahrajete oskenované (můžete i vyfocené např. mobilem) doklady (občanský průkaz atp.) a žádost kliknutím odešle. 

Celý proces plné aktivace účtu trvá nejdéle 2 dny (banka zkontroluje nahrané doklady). Účet je možné založit také po telefonu nebo na pobočce (více v Otázkách níže).

Aktivací začíná tří-měsíční období vysokého zhodnocování Vašich peněz! Své peníze můžete kdykoli vkládat a vybírat - zdarma a bez zbytečných poplatků.

Přejít na žádost

Nezapomeňte, že ...

Ať už zvolíte jakoukoli možnost založení spořicího účtu (přes internet, telefon či osobně), vždy je nutné mít ve smlouvě, respektive žádosti uveden unikátní kód akce. Jedině tak můžete získat zvýhodněnou sazbu!

Hodnocení: ★★★★★ 4,8/5

 

Výše zůstatku na účtu (v Kč) Úrok (roční sazba)
do   300 000 1,0 % s kódem (jinak 0,5 %)
nad 300 000 0,10 %

Poznámka Úroková sazba 1,0 % (p.a.) po dobu 3 měsíců platí pro nové klienty, kteří uvedou v příslušné kolonce smlouvy/žádosti unikátní kód akce. Pokud nebude uveden unikátní kód akce, úroková sazba na spořicím účtu bude standardní dle aktuální výše - 0,5 % p.a.

Vysoký úrok Na každou vloženou korunu máte vysoké zhodnocení.
Skutečně žádné poplatky Zřízení účtu, vedení, zrušení, transakce,... zdarma.
Peníze stále k dispozici Ke kontu máte přístup 24 hodin každý den. S penězi můžete manipulovat, přeposílat či jinak nakládat kdykoli!
Libovolný vklad U konta nejsou žádné limity pro vklad. Spoříte již od jedné koruny.
Neměníte banku U konta nemění svou stávající banku. Zdarma a bez poplatků zřídíte konto, na který si pošlete ze svého současného běžného účtu své peníze. A spoříte okamžitě!
Účet bez závazků Kdykoli můžete svůj účet zrušit bez rizika a poplatků.
Tradice Spořicí účet je stabilním spořicím produktem na českém trhu. ING banka patří mezi průkopníky v ČR.

Otázky a odpovědi: ING Konto

Jak mohu zažádat o konto?

Nejlépe přes internet. Vyplněním online žádost z pohodlí vašeho domova, které Vám zabere několik málo minut. Smlouva, ceník, a veškeré dokumenty jsou k dispozici online ke stažení a máte k nim kdykoli přístup a můžete si je stáhnout. Vyplnění žádosti a založení vám zabere jen několik málo minut a kompletní aktivaci následně banka provede nejpozději do 2 dnů. 

Všechny možnosti:

 • osobně v některé z poboček
 • telefonicky
 • přes internetový formulář doporučujeme

Jak probíhá založení spořicího účtu přes internet?

 1. Vyplníte krátký formulář s potřebnými (kontaktními) údaji. 
 2. Po odeslání vyplněného formuláře, provede banka okamžité zpracování žádosti a vystaví číslo účtu a klientské číslo.
 3. Poté je nutné vybarat vygenerování dalších přístupových prvků, s jejichž pomocí bude obsluhován nový spořicí účet prostřednictvím internetového bankovnictví a kontaktního centra.
 4. Je potřeba, z důvodu ověření totožnosti, nahrát požadované doklady (občanský průkaz, druhý doklad (např. řidičský průkaz, pas, atp.), výpis z bankovního účtu (může být elektronický nebo papírový ofocený), na který budete vybírat své peníze.
 5. Po kompletním založení bude do 2 dnů bude bankou provedena plná aktivace vašeho účtu, který budete moci okamžitě aktivně používat.
 6. Veškerá komunikace a vkládání dokladů probíhá přes zabezpečené (šifrované) internetové bankovnictví. Banka vás bude informovat také emailem či SMS zprávou o průběhu.

Je vyplňování žádosti přes internet bezpečné?

Ano, Vaše údaje jsou v maximálním bezpečí. Formulář je vyplňován na specialně zabezpečené (zašifrované) webové stránce banky pro přenos dat. 

Jsou peníze bezpečně pojištěny?

Ano. Systém ochrany vkladů, který je řízen závaznými normami EU zajišťuje klientmů bank ochranu. Dle tohoto systému je limit ochrany vkladů klientů do 100 000 Euro, respektive ekvilentu v jiné měně (tj. zhruba 2.800.000 Kč) a vztahuje se na vklady ve 100% výši.

Jak zjistím aktuální stav účtu? Jak je mohu spravovat?

Aktuální stav účtu či přehled transakcí je k dispozici zdarma v internetovém bankovnictví 24 hodin denně po celý rok. Můžete zde využít kompletní správy vašeho účtu a kotaktu s bakou - měnit adresy, čísla účtů, zadávat pokyny, vybírat peníze, atd.

Případně můžete využít i kontaktního centra (vizte níže), které funguej do 22., resp. 21. hodiny, každý den. 

V souhrnu je účet a prostředy možné spravovat pomocí internetu, telefonu, mobilní aplikace, osobně či poštou.

Jaké jsou poplatky?

Prakticky žádné (viz níže). Poplatky jsou účtovány u nadstandardních služeb, které jsou na vyžádání. Mezi ně patří zaslání měsíčního či čtvrtletního výpisu (20 Kč/výpis). Zaslání ročního výpisu je zdarma. Díky internetu máte kdykoli přehled o svých financích zdarma.

Zřízení účtu zdarma
Vedení účtu zdarma
Transakce na účtu zdarma
Zrušení účtu zdarma
Zasílání výpisů ročně zdarma
Internetové bankovnictví     zdarma
Výpovědní lhůta pro výběry bez výpovědní lhůty
Minimální vybíraná částka neomezena
Minimální vklad neomezen

ING Konto sazebník je dostupný také ve formátu "pdf." ke stažení zde.

Přihlášení k účtu ING Konto

Spravovat spořicí účet ING Konto můžete:

 • v internetovém bankovnictví zde
 • na telefonní lince 800 159 159
 • osobně na některé z poboček
 • přes mobilní aplikaci pro Android zde
 • přes mobilní aplikaci pro Apple zde
 • či poštou.

Jak získám bonus 500 Kč za založení?

Bonus 500 Kč získá každý nový klient, který splní následující podmínky:

 1. Uzavře od 28. 6. 2017 Smlouvu o spořicím účtu ING Konto, aniž by v předchozích 12ti měsících ING Konto vlastnil.
 2. Zůstatek na spořicím účtu ING Konto přesáhne částku alespoň 1 000 Kč, a to nejpozději do 60 dnů od doručení návrhu Smlouvy o spořicím účtu ING Konto ING Bank.

Kdy bude bonus připsán?

Bonus za sjednání ING Konta bude připsán ve prospěch spořicího účtu ING Konto v 21. kalendářní den v následujícím kalendářním měsíci, nebo následující pracovní den, pokud 21. den byl dnem volna.

Do kdy akce platí?

Do odvolání. Aktuální informace vždy na stránkách poskytovatele.

Na koho se bonus nevztahuje?

Nabídka bonusu ve výši 500 Kč se nevztahuje na ty klienty, kteří již spořicí účet ING Konto vlastní a na klienty, kteří v posledních 12ti kalendářních měsících, které předcházely dni podání žádosti o založení ING Konta v rámci této akce, ING Konto vlastnili.

Je vydávána platební karta?

Ne. Standardně nejsou k žádnému spořicímu účtů na trhu vydávány platební karty. Banky se domnívají, že by to šlo proti základní myšlence spoření, a proto je běžný účet oddělen od spořicího. Klienti si mohou mezi účty přesouvat libovolně své prostředky. 

Platební karta ING Bank

Někdy dostaneme dotaz, že uživatel viděl oranžovou kartu od ING. Ano, je to možné. ING Banka vydává platební karty, ale pouze k běžným účtům, které ale v ČR nyní neposkytuje. Platební karty a rozšířenou nabídku bankovních služeb mají klienti třeba u polské ING Bank či německé ING DiBa.

ING Konto recenze hodnotí jako nejúspěšnější spořicí účet na českém trhu. Konto je dlouhodobě oceňovaným spořicím účtem v soutěži Zlatá koruna, kde obvykle obsazuje příčky mezi 1.-2. místem.

Ocenění ING konta v soutěži Zlatá koruna

ING Bank získala prestižní titul Best Bank In The World /Nejlepší banka světa za rok 2017. Toto prestižní ocenění bankovních institucí, World’s Best Global Banks, každoročně uděluje mezinárodní finanční časopis Global Finance.

Ocenění Nejlepší banka světa za rok 2017

"S kontem jsem maximálně spokojena. Konečně mám jednoduchý účet, který dokáže zhodnotit mé volné peníze..."

Tereza B., Praha

"Spoření s kontem mi šetří čas a své peníze můžu vybírat kdykoli mě napadne. A hlavně když spořím, tak nechci poplatky. Proto jsem si jej zvolil."

Jan N., Sázava

"Jsem ráda, že jsem dostala možnost zhodnoti své peníze, které jsem měla zbytečně na běžném účtě. Nechávala jsem je tam ležet ladem. Teď mi vydělávají a mám je přitom stále poruce, jako na běžném účtě."

Oxana R., Brno

"Dnes jsem rád, že jsem se rozhoupal a založil si tento bezvadný spořicí účet. Peníze stále u sebe a ještě se zhodnocují. Založení bylo lehké a během několika minut."

Luboš O., Znojmo

 

Poskytovatelem spořicího účtu ING Konto je ING Bank N.V. 

Osobně můžete hlavní pobočku banky navštívit na Národní třídě (obchodní centrum Quadrio) Purkyňova 3, Praha 1. Nejlepší možností, jak kontaktovat banku je využít kontaktního centra, které funguje každý pracovní den od 7. do 22. hodin a v jiné dny od 9. do 21. hodiny. Na kontaktní centrum banky se můžete obrátit s dotazy, žádostmi o vyřízením úkonu spojených s vaším účtem nebo třeba s prosbou o radu.

Kontaktní centrum
Bezplatná telefonní linka 800 159 159
Email klient@ing.cz
Provozní doba kontaktního centra
Pondělí - pátek: 7:00 - 22:00
Víkendy a svátky: 9:00 - 21:00

Pobočky:

Sociální sítě

Mobilní aplikace ING Bank CZ

Klienti banky mohou využít i dostupnou aplikaci pro mobilní zařízení se systémem Android a Apple.  ING tímto poskytuje efektivní způsob správy spořicího účtu ING Konto, ING Fondů a ING termínovaných vkladů. 

Aplikace zobrazí historii transakcí, umožní přesun financí nebo využití kalkulátoru výnosů. V případě potřeby slouží i k zobrazování obchodních míst a kontaktů banky či nejčastejších otázek k jednotlivým produktům.

Stažení aplikace

Aplikace ING Bank na Google Play     Aplikace ING Bank na App Store
 

ING Bank N.V., společnost založená podle právního řádu Nizozemí se sídlem Bijlmerplein 888, 1102 MG Amsterdam, Nizozemí a registrovaná v Obchodním rejstříku Obchodní a Průmyslové komory v Amsterdamu pod číslem spisu 33031431, jednající prostřednictvím své pobočky v Praze ING Bank N.V., se sídlem na adrese Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9, IČ: 49279866, zapsáné v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, v oddílu A, vložce 7930.