AXA Banka v ČR končí

Finanční skupina AXA oznámila, že v České republice končí s poskytováním bankovních služeb. Výběr z vyjádření ze stránek AXA Bank:

"Skupina AXA mění svou podnikatelskou strategii a s tím související složení svého portfolia produktů a služeb. Do budoucna se skupina AXA primárně zaměří na své klíčové aktivity v oblasti pojištění, zajištění na stáří a investování. Bankovní produkty bude naopak nabízet v rámci strategických partnerství. S účinností od 30. září 2013 tak dojde k ukončení činnosti AXA Bank Europe v České republice." Zdroj: www.axabank.cz/banka

Od 30. září 2013 nebude AXA Bank v ČR poskytovat bankovní služby, vč. platebních karet. Tomu předchází také to, že od 1. července 2013 již nebudou spořicí účty úročeny hodnoutnou úrokovou sazbou (úročení bude 0% p.a.) a možnost využívání platebních karet, které byly vydány ke spořicím účtům budou ukončeny v konci měsíce června 2013, nezanikneli jejich platnost dříve.

Spořicí účty mohou stávajíc klienti vypovědět přes online formulář v internetovém bankovnictví. Prostředky na účtech mohou klienti převést na jiný účet v jiné bance přes internetové bankovnictví, telefonicky nebo písemně. V případě, že klient účet nevypoví, AXA Banka mu jej bude nucena vypovědět sama a účet uzavřít.

Její bankovní divize nekončí pouze v ČR, ale také na Slovensku. AXA u nás bude nadále poskytovat pojišťovací a investiční služby.

V této souvislosti můžete AXA Banku kontaktovat na telefonním čísle +420 292 292 292 nebo emailem na info@axabank.cz. 

Stávající klienti dostávájí jako "cenu útěchy" možnost zvýhodněného přechodu k UniCredit Bank, kde je jim exkluzivně nabízeno Multi konto.

Články

mBanka rozdává 1.000.000 Kč a nabízí spoření s úrokem 1,2 %

Zajímavá nabídka oblíbené mBanky je určena pro nové i stávající klienty. Každý měsíc na sny klientů banka rozdá 1 000 000 Kč. Jak se zapojit do soutěže? 1. Založte si mKonto zdarma a bez podmínek. 2. Aktivujte si funkci mSpoření, se kterou spoříte s každým nákupem. 3. Udělejte alespoň...
Celý článek

U konto UniCredit bank: dává 100 Kč měsíčně za používání

UniCredit bank u svého U konta platí klientům 100 Kč měsíčně, pokud jej aktivně používají. Stačí odeslat 2 platby a banka vám připíše peněžitý bonus na účet. K tomu je možné dostat ještě 500 korun za přechod od jiné banky v rámci takzvané bankovní Mobility. Velkým lákladlem UniCredit banky na...
Celý článek