AXA Banka v ČR končí

Finanční skupina AXA oznámila, že v České republice končí s poskytováním bankovních služeb. Výběr z vyjádření ze stránek AXA Bank:

"Skupina AXA mění svou podnikatelskou strategii a s tím související složení svého portfolia produktů a služeb. Do budoucna se skupina AXA primárně zaměří na své klíčové aktivity v oblasti pojištění, zajištění na stáří a investování. Bankovní produkty bude naopak nabízet v rámci strategických partnerství. S účinností od 30. září 2013 tak dojde k ukončení činnosti AXA Bank Europe v České republice." Zdroj: www.axabank.cz/banka

Od 30. září 2013 nebude AXA Bank v ČR poskytovat bankovní služby, vč. platebních karet. Tomu předchází také to, že od 1. července 2013 již nebudou spořicí účty úročeny hodnoutnou úrokovou sazbou (úročení bude 0% p.a.) a možnost využívání platebních karet, které byly vydány ke spořicím účtům budou ukončeny v konci měsíce června 2013, nezanikneli jejich platnost dříve.

Spořicí účty mohou stávajíc klienti vypovědět přes online formulář v internetovém bankovnictví. Prostředky na účtech mohou klienti převést na jiný účet v jiné bance přes internetové bankovnictví, telefonicky nebo písemně. V případě, že klient účet nevypoví, AXA Banka mu jej bude nucena vypovědět sama a účet uzavřít.

Její bankovní divize nekončí pouze v ČR, ale také na Slovensku. AXA u nás bude nadále poskytovat pojišťovací a investiční služby.

V této souvislosti můžete AXA Banku kontaktovat na telefonním čísle +420 292 292 292 nebo emailem na info@axabank.cz. 

Stávající klienti dostávájí jako "cenu útěchy" možnost zvýhodněného přechodu k UniCredit Bank, kde je jim exkluzivně nabízeno Multi konto.

Články

Kdy se vyplatí spořicí účet pro podnikatele?

Rozhodli jste se, že se přidáte k více než jednomu milionu podnikatelů v České republice a pustíte se do podnikání i vy? Přiblížíme vám, jaké jsou základní rozdíly mezi jednotlivými formami podnikání, seznámíme vás s hlavními výhodami spořicího účtu pro podnikatele a poradíme, kde si ho můžete...
Celý článek

Výhody a novinky spořicího účtu od ING

Počet nově založených spořicích účtů v době pandemie koronaviru vzrostl, lidé si totiž během krize více než kdy dříve uvědomují, jak je finanční rezerva důležitá. Jaké jsou výhody spořicího účtu? Pro koho je vhodný? Jak začít spořit dětem a proč si založit spořicí účet u ING? Jaké jsou výhody...
Celý článek